Aktuality

7.2.2020
13:02

Šatník v duchu minimalismu – proč a jak ho vytvořit?

Také vás sužuje módní diktát společnosti?

Ať se nám to líbí nebo ne, mnozí z nás jsou obětí módního diktátu. Stačí se jen podívat do našeho šatníku, který přímo praská ve švech. Jednotlivé kousky už pomalu nemáme kam dávat, a přesto se nedá říct, že by nám haldy oblečení dělaly zrovna velkou radost. Snad proto spousta z nás začíná nad kvantitou upřednostňovat kvalitu, minimalismus a originalitu. Jak si tady funkční šatník můžete vytvořit i vy?


Ponechte si základní kousky

Bílá košile, černé kalhoty, černé sako nebo džínová bunda – to je jen stručný výčet základních kousků, které si zaslouží čestné místo ve vašem šatníku. Nejen, že jsou nadčasové, takže z módy v nejbližší budoucnosti rozhodně nevyjdou, ale navíc se dají skvěle kombinovat. Stanou se tak perfektním základem pro módní a trendy outfity. Peněz, které za ně utratíte, nelitujte. Kvalitní kousky, které respektují pravidla udržitelné módy, totiž představují tu nejlepší dlouhodobou investici.

 

Mějte šatník pod kontrolou

Tak schválně. Víte opravdu o každém kousku, který se nachází ve vašem šatníku? Vzhledem k množství věcí, která vlastní každá žena, o tom dost pochybujeme. Navzdory tomu, že nám šaty prakticky vypadávají ze skříně, řešíme ráno co ráno ten stejný problém: nemáme co na sebe. Důvod? Oblečení vlastníme zkrátka moc. Je proto načase zavést systém a vybudovat si takový šatník, který budete mít pod kontrolou. Daleko lépe se vám pak budou vybírat jednotlivé outfity a neskončíte pokaždé u osvědčených, avšak nudných a okoukaných kombinací. Znamená to, že budete muset třídit a vyhazovat – a ve velkém. Bez milosti se zbavte všeho, co vám nedělá radost. Vyřazené kousky pak vhoďte do kontejneru na textil, věnujte kamarádkám nebo odneste potřebným. Poslouží tak dobré věci a neskončí někde na skládce.

 

Vneste do něj originalitu

Pokud jste alespoň trochu manuálně zruční a k tomu vám nechybí kreativita, pak si můžete vytvořit vlastní originální kousky. Stačí vzít obnošené džíny, stará trička nebo sukně, které už dávno vyšly z módy nebo vám nesedí, a za pomoci nůžek, jehly a nití zhotovit jedinečné dílko. Na internetu najdete spoustu návodů, jak se s tím poprat. I když ze začátku se budete muset obrnit trpělivostí a připravit se na pár neúspěchů, časem vám to půjde daleko lépe, jednodušeji a efektivněji. A výsledek jistě oceníte nejen vy, ale i všimne si ho i okolí.

Nahoru