Aktuality

6.6.2019
11:06

Minimalismus jako cesta ke štěstí? Vyzkoušejte to na vašem šatníku!

Pasujte minimalismus na životní styl

V současnosti většina z nás žije ve světě nadbytku. Tato materiální hojnost však není klíčem ke štěstí, o čemž ostatně svědčí i to, že ani přes vzrůstající blahobyt nejsme spokojeni a hranice komfortu, které jsme dosáhli, nám nestačí. Naštěstí si ale stále více lidí začíná pomalu, ale jistě uvědomovat, žechtít víc a víc, není ta správná cesta, po které bychom se měli vydat. Na výsluní se tak dostává myšlenka minimalismu. Jak ji jednoduše aplikovat i do vašeho života? Začněte třeba u vašeho šatníku.

Ponechte si základní kousky

Udělejte si místo v přeplněné skříni a redukujte. Ponechte si nadčasové a kvalitní kousky oblečení, které jsou jednoduché, univerzální a elegantní a dají se dobře kombinovat – vykouzlíte s nimi nespočet outfitů pro nejrůznější příležitosti. Chybět by vám určitě nemělo perfektně padnoucí černé sako, kalhoty téže barvy, nesmrtelné džíny, bílá košile, zajímavý top, kvalitní sukně, jednobarevné šaty a šátek, který můžete uvázat na tisíc způsobů a originálně tak oživit jakýkoli model.

Pryč se vším, co vám nepůsobí radost

Vyřaďte všechny věci, které vám nedělají radost. Ze začátku vám to zřejmě bude činit nemalé potíže, ale vytrvejte. Jakmile se jich totiž zbavíte, budete se cítit šťastnější a podstatně se vám uleví. K životu každý z nás potřebuje pořádek a řád. Vychvalovat si ale budete i další benefity – ušetříte spoustu času, který byste jinak trávili hledáním toho správného kousku v obrovské haldě oblečení, snazší bude i každodenní ranní rozhodování: co na sebe. Ušetřené minuty tak můžete využít daleko příjemněji, třeba na klidnou snídani nebo na delší poležení v posteli.

Oblečení nevyhazujte, pošlete ho dál

Jakmile se konečně odhodláte některých věcí zbavit, vyvstane zásadní otázka: kam s nimi? Rozhodně nemusí skončit v popelnici. To, že přestaly sloužit vám, neznamená, že nemohou udělat radost někomu jinému. Darujte je třeba kamarádkám, prodejte je na internetu nebo je vhoďte do kontejnerů na textil, odkud poputují k lidem, kteří je opravdu potřebují.

Pasujte minimalismus na životní styl

S trochou nadsázky můžeme říct, že minimalismus by se měl stát vaší životní filozofií – omezte nakupování, pořádně promýšlejte, jakým kouskem šatník obohatíte, vyhněte se nakupování oblečení pro jednu příležitost, extravagantních outfitů, obloukem obcházejte i magické slevy a výprodeje. Nenakupujte bezhlavě všechno, co vám módní průmysl předkládá. Místo toho uplatněte svou vlastní kreativitu v kombinování věcí, které máte. Vězte, že žít se dá i s málem – a mnohdy dokonce mnohem lépe a kvalitněji!

Nahoru